20.07.22

ЄС підтримує Мінцифру та МОН в оновленні курсу інформатики: 50 закладів освіти відібрані для пілотного проєкту

Координаційна рада проєкту «Інформатика NewG», до складу якої входять представники Міністерства цифрової трансформації України, МОН України та експерти програми EU4DigitalUA розглянула 405 заяв від закладів освіти на участь у пілоті з оновлення предмету інформатика.

Серед усіх заяв відібрані 50 закладів загальної середньої освіти, які візьмуть участь у пілотному проєкті. Таким чином, у 2022-2023 навчальному році оновлену інформатику впроваджуватиме 14 закладів у селах та селищах, 13 в обласних центрах, ще 17 долучиться у містах  і 6 у столиці. Відібрані заклади також різняться і за чисельністю учнів: від невеликих із кількістю до 200 учнів до великих, де навчається понад 1000 осіб. Повний перелік відібраних для пілоту закладів можна знайти за посиланням.

 «Протягом останніх двох десятиліть швидкий розвиток технологій та інформації змінив наше життя», – повідомляє технічна інституційна координаторка EU4DigitalUA Maрія Гастон Бетран«Учні, які закінчують заклади загальної середньої освіти, мають залишати їх з якісною базою з інформатики, необхідною для подальшого успіху, в тому числі завдяки оновленому курсу з цього предмету. Для досягнення цієї мети проект «Інформатика NewG» передбачає залучення найкращих українських та європейських ІТ-експертів для складання якісного контенту курсу для учнів з 1 до 11 класу».

Пілотування нового змісту та ресурсів предмету Інформатика розпочнеться 1 вересня 2022 року. Перед початком кожної навчальної чверті проводитимуться вебінари та тренінги для вчителів інформатики пілотних закладів. Під час пілотування буде здійснюватись постійний зворотній зв’язок та аналіз ефективності нових ресурсів.   

Після доопрацювання та вдосконалення розроблені ресурси масштабуються на всі заклади загальної середньої освіти 1 вересня 2023 року та будуть у вільному доступі на платформі Всеукраїнська школа онлайн. 

Додаткова інформація:
Проєкт «Інформатика NewG» створено в межах реформи IT-освіти за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та МОН. Він впроваджується  в рамках програми EU4DigitalUA, а саме  другого її компоненту «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу» (FIIAPP) і фінансується Європейським Союзом.
EU4DigitalUA є частиною підтримки, що надається Європейським Союзом Україні, та продовжує роботу проєкту EGOV4UKRAINE, реалізованого протягом 2016-2021 в межах Програми U-LEAD з Європою. Маючи бюджет у 20,5 млн євро, EU4DigitalUA фокусується на подальній розробці інфраструктури цифрового уряду, електронних державних послугах, кібербезпеці та захисті даних. Проєкт фінансується Європейським Союзом та спільно імплементується Академією електронного управління (eGA, Естонія) та Міжнародною та іберо-американською фундацією державного управління та політики (FIIAPP, Іспанія).

Подібні новини

Trembita.gov.ua – звіт за 3-й квартал 2022 року

«Трембіта» працює попри війну та здійснила вже 1,6 млрд транзакцій Проєкт EU4DigitalUA представляє третій за воєнний час квартальний звіт про роботу системи електронної взаємодії державних...

Trembita.gov.ua – звіт за 4-й квартал 2023 року

«Трембіта» працює попри війну та здійснила вже майже 4.5 млрд транзакцій Проєкт EU4DigitalUA представляє четвертий за 2023 рік квартальний звіт про роботу системи електронної взаємодії...