27.09.23

«Оновлена інформатика — IT-студії» від Мінцифри та Міносвіти за підтримки ЄС вже доступна для кожного українського школяра

26 вересня у Києві відбулася презентація «Оновленої інформатики — IT-студій» – проєкту, що переосмислює інформатику як предмет шкільної програми. Під час події презентували оновлені матеріали для всіх учасників навчального процесу. Проєкт реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

«Понад 4 мільйони українських школярів тепер можуть навчатися за оновленими матеріалами з інформатики. ІТ-студії – це якісно новий підхід до освіти, практичне втілення кращого сучасного досвіду. Ми оновили платформу для того, щоб навчальні заклади могли легко адаптуватися до цифрового майбутнього, яке ми разом створюємо вже зараз», – пояснює Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.  

Освітні ресурси ІТ-студій створювалися та пілотувалися  у минулому навчальному році у 50 закладах освіти. До апробації долучилися 70 вчителів та понад 3 тисячі учнів. Наразі матеріали «Оновленої інформатики — IT-студій» готові  до використання у всій системі загальної середньої освіти, як у початковій, так і в базовій та старшій школі. Вони є гнучкими для використання відповідно до будь-якої обраної вчителем навчальної програми.

«Європейський Союз вітає досягнення проєкту ІТ-студії, що реалізовується в рамках нашої флагманської програми EU4DigitalUA. Успішне масштабування інноваційних ресурсів на всі українські школи є свідченням співпраці між Україною та ЄС, а також непохитної підтримки цифрової освіти та цифрової трансформації України Європейським Союзом.» – зазначив Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

Під час презентації обговорили:

– Як навчальним закладам зареєструватися на платформі та почати використовувати освітні ресурси ІТ-студій?
– Як вчителю інтегрувати ІТ-студії в навчальний процес?
– Розбір інтерфейсів для кожного з цих учасників навчального процесу?
– Переваги матеріалів «Оновленої інформатики — IT-студій» на окремому модулі платформи Дія.Освіта
– Які на вигляд нові уроки та інтерактивні заняття?

«Оновлені матеріали розміщені на окремому модулі платформи Дія.Освіта. Ми опитали вчителів та учнів, проаналізували фідбек та покращили функціонал платформи. Серед ключових особливостей ІТ-студій – врахування потреб кожної з аудиторій та інтерактивні завдання для оцінювання і відпрацювання навичок. Платформа також відповідає принципам вебдоступності – для полегшення навігації платформою людям із зоровими або когнітивними порушеннями», – зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Функціонал платформи буде розширюватися до кінця 2023 року.

«Завдяки партнерам, експертам, методистам і бізнесу було здійснено величезну роботу з оновлення інформатики у школах. Тепер черга вчителів і шкіл почати використовувати IT-студії. На цьому етапі важливо якісно інтегрувати цей ресурс в навчальний процес та адаптуватися до нового та інтерактивного формату занять», — зазначив Дмитро Завгородній.

До презентації долучилися експерти Google.org, Фонду Східна Європа, міжнародної організації Save the Children, Genesis, UNICEF та Харківсього ІТ-кластеру.

«Ми раді вітати успішне масштабування ресурсів для всіх вчителів інформатики та школярів України. EU4DigitalUA залучила найкращих українських та міжнародних експертів для створення методології та якісного контенту для учнів 1-11 класів. Іспанські експерти провели дослідження освітніх платформ, цифрових компетенцій, цифрової оцінки та методів навчання та викладання.» – сказала Марія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP програми EU4DigitalUA.

Подібні новини

Європейський Союз підтримує цифрову трансформацію України: результати роботи EU4DigitalUA

EU4DigitalUA розробив більше 50 електронних послуг, впровадив електронний підпис що відповідає стандартам ЄС, сприяв модернізації 10 реєстрів та масштабуванню системи «Трембіта». Протягом останніх чотирьох років...

Мінцифра та МОН за підтримки ЄС представили перші результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії»

Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом, представили перші результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика...