25.02.23

Підтримка ЄС: Держспецзв’язку провела змагання з кібербезпеки UA30CTF для студентів

Держспецзв’язку за підтримки проєкту EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, провела змагання з кібербезпеки UA30CTF. В змаганні взяли участь 156 студентів III-VI курсів з 22 закладів вищої освіти України.

Перше місце здобула команда 4n0M4IY (Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»), друге та третє – Ghost of Sheva (Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка) та Silent Sparrow (Київський національний економічний університет).

Змагання проходили у форматі гри #Jeopardy CTF. Протягом шести годин команди вирішували 25 завдань як на логіку, так і на пошук та експлуатацію вразливостей з поєднанням вирішення цікавих логічних завдань різних рівнів складності. Метою заходу було сформувати у студентів практичні навички в галузі кібербезпеки.

Одним з пріоритетів Держспецзв’язку в напрямку реформування сфери кіберзахисту є розбудова кадрового потенціалу. Зокрема, підвищення рівня підготовки майбутніх фахівців. Задля цього Держспецзв’язку розпочала реформування формальної освіти, а також ініціювала проведення цього заходу, на якому студенти матимуть можливість примінити свої знання на практиці у форматі змагань. Сподіваюсь, що в майбутньому в Україні буде дедалі більше таких заходів”, – зазначив заступник Голови Держспецзв’язку Віктор Жора

Марія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP проєкту EU4DigitalUA, сказала: «З кожним днем кіберзагрози стають все більш складними. Якісна освіта та практичні навички є ключем до формування майбутнього в будь-якій сфері. У EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, ми розуміємо важливість розвитку експертної IT-спільноти в Україні. Потрібні яскраві, амбітні та віддані своїй справі експерти, які долучаться до боротьби з кіберзагрозами. Тому ми раді підтримати цей хакатон, який дозволив застосувати знання на практиці та дізнатися більше про можливості у сфері кібербезпеки”.

Окрім участі в змаганнях студенти мали можливість відвідати лекції з кібербезпеки провідних українських фахівців в цій галузі. Зокрема, CISSP CISA OSCP Володимир Стиран, CEO агенції Мольфар Артем Старосєк та керівниця урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Євгенія Волівник.

Підтримка здійснюється в рамках компонента 3 проєкту EU4DigitalUA  «Комунікація та інформування громадськості», який зосереджений на інформуванні та підвищенні обізнаності щодо цифровізації в Україні. EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, регулярно підтримує розвиток ІТ-освіти в Україні. З 2022 року проєкт впроваджує “ІТ-студії” для оновлення шкільного курсу інформатики в рамках компонента 2.

Similar news

Розробка системи НПІ: завершено створення технічного завдання

Проєкт EU4DigitalUA завершив розробку технічного завдання для Єдиної інформаційної системи обліку Національної програми інформатизації (НПІ). Були розроблені вимоги щодо інтерфейсу, функціональних модулів майбутньої інформаційної системи,...

Мінцифра та МОН за підтримки ЄС представили перші результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії»

Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом, представили перші результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика...