15.05.23

Результати третьої чверті проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії»

Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом, представили проміжні результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії» за підсумками третьої чверті 2022-2023 навчального року.

Проведене опитування серед вчителів пілотних шкіл за результатами третьої чверті 2022-2023 навчального року показало, що діти та вчителі із задоволенням користувалися інноваційними освітніми матеріалами, які замінюють підручник на 50-70%.

«В Україні попит на IT-спеціальності продовжує зростати — у 2021 році диплом бакалавра в ІТ отримали майже 17 000 випускників, а до 2025 року їхня кількість може сягнути 23 000. IT-студії – оновлений курс інформатики, який допомагає українським дітям поглибити свої знання про світ інформаційних технологій та дізнаватися, як професіонали цієї галузі працюють. Проєкт надасть школярам можливість в майбутньому вибирати кар’єру в IT, отримувати гідну зарплатню та приєднуватися до соціально важливих та технологічних проєктів, що формують сьогодення та майбутнє суспільства», – зауважила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Наразі, в останній чверті, відбувається пілотування освітніх ресурсів  з  цифрового громадянства та кібербезпеки.

«Ми хочемо, щоб кількість IT-спеціалістів в Україні постійно зростала. Для цього маємо готувати їх вже зараз. Нашою задачею було оновити курс шкільної інформатики таким чином, щоб він відповідав сучасним потребам та давав можливість дітям отримувати сучасні навички. Ми також хотіли дати змогу вчителям використовувати нові інструменти та підходи до викладання інформатики. Завдяки нашим партнерам в ЄС, українським експертам, IT-асоціаціям та бізнесу нам це вдалося», – поінформував Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації.

Нагадаємо, проєкт «Оновлена інформатика – IT-студії» стартував у вересні 2022 року. Участь у ньому беруть 50 шкіл, 70 вчителів та понад 3 тисячі учнів. Школи відібрали із 405 заявок на участь. Серед них: 28% закладів — із сіл, селищ і селищ міського типу, 34% закладів — із міст, 26% закладів — з обласних центрів і 12% закладів зі столиці. 

«Проєкт IT-студії є свідченням міцної підтримки Європейським Союзом України в рамках його флагманської програми EU4DigitalUA. Оскільки успіх цифрового суспільства та економіки, а також сталий розвиток України в цифровій сфері, будуть залежати від її молоді, критично важливо, щоб громадяни мали необхідні цифрові компетенції, щоб бути конкурентними в цифровому суспільстві. Тому ми раді вітати результати третьої чверті та спостерігати за покращеннями якості ІТ-освіти в Україні», – заявив Ксав’є Камю, керівник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні.

В 3-ій чверті команді проєктного офісу  вдалось поєднати програмування з історією, мистецтвом, музикою та літературою. А ще — дізнатись багато цікавого про професії розробників мобільних застосунків та відеоігор, і розібратись у тому, чим відрізняється художник від дизайнера.

«Програма EU4DigitalUA продовжує робити все можливе, щоб підтримувати Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України у впровадженні оновлених практик цифрової грамотності в Україні за допомогою проєкту “Оновлена інформатика — IT-студії”. За підтримки Європейського Союзу, співпрацюючи з міжнародними та українськими експертами, ми маємо на меті надати учням 1-11 класів необхідні цифрові компетенції, що допоможуть досягати успіху в сучасному світі», — сказала Марія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP програми EU4DigitalUA.

До роботи над проєктом залучили провідних українських експертів для створення освітнього контенту, ефективного впровадження новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів з 1 по 11 класи. Також залучили представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які надали технологічну експертизу у створенні нових тем, яких раніше не було в шкільному предметі «Інформатика», у створенні навчальних відео з експертами, які реально працюють в ІТ.  Серед них — Харківський ІТ-кластер, Odesa IT Family, а також до обговорень і технічних консультацій доєднався Львівський ІТ-кластер.  

«У третій чверті пройшло навчання з алгоритмізації та моделювання, а також — програмування. Школярі навчались створювати алгоритми та програми у різних середовищах, відповідних віку. Так, початкові класи працювали з інтерактивними ресурсами Code.Org, учні 5-6 класів — створювали власні анімаційні та ігрові проєкти у середовищі Scratch. 7-класники опановували візуальне програмування мовою Processing, учні 8-9 класів опановували Python та його різноманітні бібліотеки. Старшокласники мали змогу ознайомитись одразу з трьома мовами програмування (Python, JavaScript, C++), порівнюючи їх між собою і розширюючи власні вміння створювати програмні проєкти», — прокоментувала Оксана Пасічник, аналітик проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії». 

EU4DigitalUA сформувала офіс проєкту та залучила найкращих українських  експертів, а також європейських ІТ-фахівців для створення якісного контенту для учнів 1-11 класів.  Міжнародні експерти провели дослідження понад десяти навчальних платформ, щоб надати найкращі практики для IT-студій, а також допомогли у створенні рамки цифрової компетентності учнів для визначення знань і навичок, якими мають володіти школярі.

Наступного навчального року, після пілотування, планується масштабувати оновлений курс на всі школи, щоб 4 млн школярів змогли навчатися цифрової грамотності. Курс буде у вільному доступі онлайн для всіх вчителів інформатики та школярів України.

Подібні новини

За підтримки ЄС система «Трембіта» допомагає розвитку цифрового врядування в Україні

Представницька онлайн-конференція «Система "Трембіта": як ми зробили, аби бігали дані, а не люди» відбулася 11 березня 2021 року. Було обговорено значення створеної за підтримки ЄС системи обміну даними для цифрової...

EU4DigitalUA надає передове обладнання для зміцнення Національної телекомунікаційної мережі України

Проєкт EU4DigitalUA передав найсучасніше обладнання Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, яке значно покращить Національну телекомунікаційну мережу (НТМ). На тлі повномасштабної російської війни...