22.04.24

Європейський Союз підтримує цифрову трансформацію України: результати роботи EU4DigitalUA

EU4DigitalUA розробив більше 50 електронних послуг, впровадив електронний підпис що відповідає стандартам ЄС, сприяв модернізації 10 реєстрів та масштабуванню системи «Трембіта».

Протягом останніх чотирьох років проєкт EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом, підтримував цифрову трансформацію України. Станом на кінець березня 2024 року команда Акадмії електронного управління закінчила впровадження трьох компонентів проєкту з загальним бюджетом 10 мільйонів євро. Ці компоненти, – розвиток інтероперабельності та інфраструктури цифрового уряду, розробка електронних послуг та підтримка кібербезпеки. 

“Україна створила унікально ефективну систему електронного урядування, і дієво використовує цифрові інструменти щоб долати виклики війни. EU4DigitalUA показав, як спільні зусилля Європейського Союзу та України можуть призвести до реальних змін і підвищити якість життя людей. ЄС вітає досягнення проєкту і продовжує підтримувати цифрову трансформацію України надалі в рамках проєкту DT4UA”, – наголосила  Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

«Чотири роки тому Україна починала свій шлях цифровізації. Ми поставили собі амбітну мету – побудувати найзручнішу цифрову державу у світі. На цьому шляху нам допомагають та підтримують надійні партнери. Вдячний Європейському Союзу та Академії електронного управління за послідовну підтримку цифровізації України. Завдяки співпраці в рамках проєкту EU4DigitalUA вдалось розбудувати цифрову інфраструктуру та покращити кібербезпеку. Ваша підтримка дає нам змогу швидко та ефективно запускати ще більше зручних електронних сервісів для мільйонів українців», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Робота проєкту сприяла розвитку цифрової  інфраструктури, підтримувала систему “Трембіта” та сприяла її масштабуванню. За чотири роки система провела понад 5 мільярдів безпечних обмінів даними між державними інформаційними системами. Це стало можливим завдяки роботі проєкту з модернізації 10 основних державних реєстрів, створенню платформи Diia.Engine, та впровадженню 59 вебсервісів та 66 вебклієнтів на базі системи. Також проєкт  сприяв гармонізації та визнанню українських електронних довірчих послуг сумісними з eIDAS стандартами, що наближає Україну до єдиного цифрового ринку ЄС.

Проєкт EU4DigitalUA долучився до впровадження 54 електронних послуг, які зробили державні сервіси більш доступними та ефективними. Серед них 3 унікальні комплексні послуги, які містять до 15 послуг в кожній:  e-Підприємець, зарахування іноземних студентів та програма електронного резидентства uResidency. Також проєкт долучився до розробки цифрових COVID-сертифікатів, витягу про несудимість і подання заяви про шлюб у Дії.

За майже чотири роки впровадження проєкту EU4DigitalUA Україна зробила великий стрибок вперед в сфері цифровізації державного управління і ми раді, що змогли долучитися до цього процесу. Ми пишаємося досягнутими результатами та впевнені, що вони продовжать слугувати міцною основою для подальшого цифрового розвитку України“, – зазначив Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного управління.

Зміцнення кібербезпеки також було одним з пріоритетів проєкту. Були проведені дві хвилі практичних кібернавчань та розроблені рекомендації щодо обміну інформацією про кіберзагрози що допомогло гармонізувати українське законодавство з Європейським і покращити реакцію на масштабні кібератаки рф під час війни. Також була була розроблена і технічно реалізована Підсистема моніторингу доступу до персональних даних, що допоможе українцям краще контролювати свої персональні дані.

 Довідкова інформація: 

EU4DigitalUA є частиною підтримки, що надається Європейським Союзом Україні, та продовжує роботу проєкту EGOV4UKRAINE, реалізованого протягом 2016-2021 в межах Програми U-LEAD з Європою. Маючи бюджет у 20,5 млн євро, EU4DigitalUA фокусується на подальшому розвитку інфраструктури цифрового уряду, електронних державних послугах, кібербезпеці та захисті даних. Проєкт фінансується Європейським Союзом та спільно імплементується Академією електронного управління (eGA, Естонія) та Міжнародною та іберо-американською фундацією державного управління та політики (FIIAPP, Іспанія).

Подібні новини

Підтримка ЄС: EU4DigitalUA починає розробку системи e-Permit

Проєкт EU4DigitalUA починає роботу над розробкою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів e-Permit. За результатами проведених процедур EU4DigitalUA розпочинає співпрацю з компанією MK Consulting, фахівці...

ЄС розпочинає проєкт з підтримки цифрової трансформації України із бюджетом у 17,4 млн євро

Проєкт Європейського Союзу "Цифрова трансформація для України" (DT4UA) продовжує підвищувати ефективність та безпеку надання державних послуг та покращувати їх доступність для громадян і бізнесу в...