30.08.23

Анонсуємо матеріали проєкту «Оновлена інформатика — IT-студії» від Мінцифри та Міносвіти за підтримки ЄС

У вересні 2023 року Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, представлять матеріали для вчителів та учнів, що допоможуть переосмислити інформатику як предмет шкільної програми. Матеріали «Оновленої інформатики IT-студій» будуть розміщені на окремому модулі платформи Дія.Освіта.

Матеріали міститимуть інтерактивні вправи, тестові та практичні завдання, проєктні роботи, які спонукатимуть учнів до практичного відпрацювання розвинутих навичок і рефлексії. 

Одна з ключових особливостей модуля платформи — врахування потреб кожної з аудиторій: батьки зможуть слідкувати за успішністю дитини в навчанні, вчителі — призначати й оцінювати завдання, формувати траєкторію навчання для кожного класу та спілкуватися з учнями. В учнів буде свій інтерфейс, завдяки якому вони не просто переглядатимуть навчальний контент, а й активно працюватимуть з ним. Функціонал платформи буде розширюватися до кінця осені 2023 року.

Освітні ресурси ІТ-студій можна використовувати як у початковій, так і в базовій та старшій школі. Серед новинок — анімовані відео, презентації, локалізовані матеріали та відео від Code.Org, відео з експертами-практиками. До створення навчальних відео також долучилися Харківський, Одеський і Львівський ІТ-кластери.

Експерти підготували Методичні рекомендації з упровадження ІТ-студій у навчальний процес вивчення інформатики, які вчителі можуть використати під час створення календарно-тематичних планів та планування освітнього процесу.  

За результатами пілотування проєкту «Оновлена інформатика IT-студії», який відбувався з вересня 2022 року до серпня 2023 року, 100% вчителів-учасників пілотування готові, або скоріш готові радити ресурси ІТ-студій. Серед компетентностей, розвиток яких найбільше відзначали учасники, – навчання впродовж життя, цифрова компетентність, математична, соціальна, спілкування державною та іноземними мовами, громадянська, підприємливість. Більшість вчителів відзначили, що порівняно з етапом пілотування проєкту, є необхідність розширити функціонал платформи. 

Деталі проєкту та готові освітні матеріали будуть представлені під час прес-конференції, яка відбудеться у другій половині вересня 2023 року.  

Слідкуйте за новинами на лендінгу проєкту https://osvita.diia.gov.ua/it-studios

Подібні новини

Підтримка ЄС: навчальна поїздка з кібербезпеки

На тлі невиправданої та неспровокованої російської агресії життєво важливо все більше розвивати кібербезпеку та захист даних. Ризики значні та реальні, особливо коли йдеться про кібератаки...

EU4DigitalUA долучився до розробки комунікаційної стратегії реформи Держстату

Міністерство цифрової трансформації та Державна служба статистики запустили сайт з вакансіями для впровадження реформи Держстату, завдяки якому можна долучитися до створення команди, що стане рушійною...