15.12.21

Розпочалося оцінювання якості даних у державних реєстрах

У рамках проєкту EU4DigitalUA розпочалося оцінювання якості даних публічних державних реєстрів України. Зокрема, упродовж наступних 5 місяців оцінюватиметься якість даних у таких базових держреєстрах, як демографічний, речових прав на нерухоме майно, фізичних осіб-платників податків.

Під час реалізації проєкту EU4DigitalUA було розроблено методику та відповідні методичні рекомендації з оцінювання якості даних у державних електронних інформаційних ресурсах (ДЕІР). До 2021 року в Україні не існувало уніфікованої процедури оцінювання якості даних ДЕІР, що ускладнювало виявлення проблем та покращення стану даних, які наявні в ДЕІР. Запропоноване методичне забезпечення – це опис та покрокова інструкція для співробітників держателя чи адміністратора ДЕІР, на підставі якої можна самостійно спланувати та провести оцінювання якості даних в ДЕІР, а також вжити заходів для підвищення якості даних. Розроблені методичні підходи можуть лягти в основу загальнонаціональної стратегії управління якістю даних, а результати первинного оцінювання  допоможуть виявити актуальні напрямки розвитку структур та процесів управління даними.

Підвищення якості даних ДЕІР позитивно вплине на внутрішні державні процеси, які включають обмін та використання даних:

  • Сприятиме повноті, достовірності та коректності даних у ДЕІР;
  • Покращить якість надання публічних послуг громадянам;
  • Зменшить витрати, пов’язані із недостатньо високою якістю даних;
  • Збільшить швидкість доступу до інформації в ДЕІР;
  • Поліпшить якість прийняття рішень на основі даних у ДЕІР.

Методичні рекомендації наводять такий приклад проблеми з даними реєстру:

За результатами оцінювання буде створено рекомендації технічного, організаційного та юридичного характеру з підвищення якості даних у відповідних реєстрах, а також з визначення першочергових кроків та рішень. Також держателі та адміністратори українських державних реєстрів зможуть отримати необхідні консультації.

Similar news

EU4DigitalUA завершив оновлення вебсайту Paperless

EU4DigitalUA завершив розробку сайту Підтримка Paperless, покликаного інформувати про цифрові державні сервіси, та передав програмне забезпечення Міністерству цифрової трансформації. Робота над його розробкою виконувалась в...

Підтримка ЄС: EU4DigitalUA починає розробку системи e-Permit

Проєкт EU4DigitalUA починає роботу над розробкою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів e-Permit. За результатами проведених процедур EU4DigitalUA розпочинає співпрацю з компанією MK Consulting, фахівці...